اهمیت طراحی لباس

  • 11 مهر , 1397
  • 3467 نفر
  • کد خبر 100054
اهمیت طراحی لباس
درطول تاریخ همیشه لباس بیانگر فرهنگ قومیت شخصیت و مقام یک فرد بوده  به همین دلیل دارای ارزش و اهمیت والایی است.
ارتباط مستقیم روزانه فیزیکی لباس با بدن نقش اساسی آن درساختن هویت اجتماعی را به وضوح نشان می دهد.رشته ی طراحی لباس که به طراحی و انتخاب درست لباس می پردازد بسیار در جامعه اهمیت دارد زیرا ازیک سو در حفظ فرهنگ و ملیت یک کشور نقش بسزایی دارد و از سوی دیگر می تواند بهترین و پرکاربردترین لباسها را برای مردم جامعه به ارمغان آورد. این رشته هنری دارای  زیرشاخه های فراوان است که هم به جنبه های هنری این رشته و همبه زمینه های کاربردی و اجرایی آن می پردازد.
انتخاب مکانی مناسب برای یادگیری و اساتید برجسته که به درستی شمارا در این امر یاری کنند. بسیار حائز اهمیت است.
این رشته به دلیل به روز بودن آن و تحولاتی که هرلحظه با ایجاد تکنولوژی های جدیدبوجودمی آید نیاز به اساتیدی فعال و جوان با مطالعه ی زیاد دارد. که بتوانند به درستی شمارا راهنمایی کرده و دانش لازم را به شما بیاموزند و درمسیر درست هدایتتان کنند.
این رشته شامل زیرشاخه های متنوع و هیجان انگیزی است که یادگیری هرکدام از انها دیدشمارا بازتر می کند.وتوانایی های فردی شمارا بالا می برد. که از جمله آنهامی توان به دوره های:
آناتومی فیگور- رنگ شناسی- پارچه شناسی- طراحی کالکشن- جنسیت سازی- دوخت مقدماتی- دوخت پیشرفته- و ... رانام برد.
این رشته تلفیقی از کارهای هنری و تئوری های مفید از دنیای روز مد و لباس است که شمارا برای وارد شدن به بازارکار بسیار پر درآمد آماده می کند.
درصورتیکه قصد مهاجرت دارید یادگیری این رشته می تواند بسیار در آینده شغلی شما مؤثر باشد زیرا طراحی لباس از پر درآمدترین و کاربردی ترین رشته ها در هر کشوری محسوب می شود.
بعداز فارغ التحصیل شدن در این رشته شما می توانید هم جذب کارخانه ها و مراکز تولید لباس شوید.هم برند و مزون شخصی خود را اداره کنید. از آنجا که لباس جزو نیازهای اساسی هرفردی است در این شغل همیشه بازار کار مناسب و پر در آمد وجود داردو می تواند تضمینی برایآینده شغلی شما محسوب شود.
مجتمع فنی تهران که از مراکز آموزشی پرسابقه و حرفه ای در ارائه ی این رشته است توانسته با طرح سرفصل های مناسب و طراحی دوره های جامع که همه ی نیازهای آموزشی شما را پاسخ می دهد انتخاب مناسبی برای یاد گیری باشد.