وركشاپ برش و دوخت مانتو به روش مولاژ

  • 26 بهمن , 1396
  • 870 نفر
  • کد خبر 100108

مولاژ اصطلاحی در طراحی لباس است در این تکنیک طراح مستقیماً پارچه‌را روی بدن مانکن قرار داده و چین ها وتاها و انواع مدلها راباسوزن روی ان‌ابجادکرده این کار یک تکنیک جذاب است چراکه طراح میتواندبه صورت سه بعدی طرح مورد نظر خود را روی مانکن ایجادکنداین روش هم با پارچه و هم با کاغذ قابل اجرا است بسیاری از طراحانی که لباسهای سطح عالی را طراحی میکنند به خاطر سهولت کاراز این روش استفاده میکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو ثبت نام از لینک های زیر استفاده کنید :


https://t.me/mftpirouzi/1396


 

آموزش مولاژ دوره ای است که در آن هنرجو مهارت های انجام طراحی لباس بر روی مانکن را فرا می گیرد. این شیوه تکنیکی است که می تواند با پارچه ، کاغذ و یا مواد دیگر تکمیل شود.برای آموزش مولاژ نیازمند به استفاده از مانکن در اندازه و سایز انسانی می باشد که با توجه به شخص مورد نظر ساخته می شود.
 در واقع پارچه بر روی مانکن شکل داده می شود تا اندازه دقیق مانکن مشخص شود در این صورت نیازی به اندازه گیری دوباره و برابر سازی حجم ها نیست. اندازه گیری دقیق مانکن و دوخت کاور جزء آموزش های مولاژ خیاطی است که بر روند کار تاثیر دارد.

استفاده از مولاژ به طور کلی برای دوخت لباس های خاص به کار می رود. برخی از شخصیت های هنری و یا سیاسی و غیره امکان پرو و اندازه گیری را نداشته و نیازمند لباس هایی کاملاً مناسب می باشند. برای مثال دوخت لباس های مهمانی ها، ستارگان هالیوود و ... همگی با روش مولاژ انجام می گیرد.