کارگاه آموزشی ترفندهای حسابداری

  • 22 آذر , 1396
  • 420 نفر
  • کد خبر 100101

رشته ی حسابداری همچنان پرجمعیت ترین رشته دانشگاهی می باشد. فرصت های شغلی یک حسابدار و کار با نرم افزار حسابداری بسیار گسترده است ، چرا که مسائل و مشکلات مالی شرکت ها به جهت رکورد اقتصادی موجب شده تا حسابداران با سیستم حسابداری وضعیت شغلی بهتری نسبت به سایر فارغ التحصیلان رشته های دیگر داشته باشند و همین مساله باعث شده بازار کار رشته حسابداری یکی از پر متقاضی ترین رشته های در بازار مالی کار باشد و اقدام در جهت گذراندن کارورزی رشته حسابداری سهل تر از کارآموزی برای سایر رشته های دانشگاهی باشد.
بازار كار رشته حسابداري
با وجود اینکه در اکثر دانشگاه ها اعم از دولتی ، آزاد و غیر انتفاعی در رشته حسابداری دانشجویان زیادی تحصیل می کنند ، ولی در بازار کار رشته حسابداری نسبت به سایر رشته ها تعداد فارغ التحصیلان رشته حسابداری بیکار کمتر است چرا که از یک موسسه کوچک تا بزرگترین کارخانه ها حداقل برای تهیه صورت مالی و اظهارنامه مالیاتی به حسابدار نیازدارند و به نظر می رسد فارغ التحصیلان دوره های تکمیلی رشته حسابداری دانشگاه پیام نور پختگی و آمادگی بیشتری برای حضور در بازار کار رشته حسابداری دارند. فارغ التحصیلان به راحتی برای ورود به برنامه بازار کار رشته حسابداری می توانند در شاخه های زیر مشغول به کار شوند :
حسابداری بانکها : در شعبه ها و سرپرستی بانکها
حسابداری بیمه : در موسسات بیمه
حسابداری مالیاتی : در ادارات دارایی
حسابداری دولتی : به عنوان حسابدار یا عامل ذی حساب در کلیه سازمان ها و ادارات دولتی
حسابداری صنعتی : در شرکت های تولیدی و صنعتی
حسابداری مالی : موسسات تجاری و غیر انتفاعی

معرفی رشته حسابداری
 در معرفی رشته ی حسابداری می توان گفت ، از جمله رشته هایی که از داوطلبان سه گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی دانشجو می پذیرید ، رشته ی حسابداری می باشد و در بازار کار رشته حسابداری جایگاه خوبی دارد. در مورد رشته حسابداری ، درس ریاضی به عنوان مهمترین درس رشته ی حسابداری مطرح است. یک حسابدار باید به خوبی گزارشات کار خود را ارئه کند ، بنابراین باید در ادبیات مسلط بوده و نگارش خوبی داشته باشد. شما متقاضی عزیز برای رسیدن به شایستگی در زمینه حسابداری نیاز به تحصیل چهار ساله در رشته ی حسابداری یا رشته های مرتبط دارید و بهتر است از دانشگاه خوب و معتبری فارغ التحصیل شده تا در ادامه تحصیل برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به نحو مطلوب سپری شود. با توجه به اینکه رشته ی حسابداری یک رشته کاربردی در بازار کار رشته حسابداری و هسته مرکزی تصمیم گیری و گزارشگری مالی در واحد تجاری می باشد ، لذا برای کسب موفقیت در بازار كار رشته حسابداري آشنایی با مباحثی همچون مدیریت ، اقتصاد ، ریاضی و آمار پیشنهاد می شود. مهمترین شاخه های رشته ی حسابداری عبارتند از :

رشته حسابداری صنعتی
رشته حسابداری مالی
رشته حسابرسی
رشته حسابداری بازرگانی
رشته حسابداری دولتی
رشته مدیریت مالی