کدام شاخه از حسابداری مناسب تر است

  • 23 بهمن , 1398
  • 345 نفر
  • کد خبر 100079
کدام شاخه از حسابداری مناسب تر است
کدام شاخه حسابداری بهتر است؟                                                                                           
 
انواع حسابداری
زمانی که به دنبال کار در زمینه حسابداری در شرکتهای بزرگ و معتبر هستید، این انتظار می رود که بدانید می خواهید وارد کدام شاخه از رشته حسابداری بشوید. در اینجا ما برخی از  انواع اصلی حسابداری را مورد بررسی قرار می دهیم و خواهیم گفت که چند نوع حسابداری وجود دارد … و کدام نوع آن برای شما مناسب تر است؟
 
 
1.حسابرسی
هر سال، شرکت ها باید گزارش سالیانه ای را تهیه کنند که حاوی بیانیه ای از حساب های آنها است. حسابرسان حسابداران خارجی هستند که بررسی می کنند که گزارش ارایه شده دقیق است و فعالیت های مالی شرکت به طور استاندارد انجام می شود.
حسابرسان به عنوان بخشی از یک تیم شرکت می کنند و همه ی جنبه های مالی خود را چک می کنند.
آنها همه چیز را مورد بررسی قرار می دهند – آنها ممکن است تقاضای دسترسی به انبارها، رسید های فیزیکی، صفحات حسابداری، و ارزیابی کارشناسان از ماشین آلات، ساختمان ها، محصولات و سایر دارایی هایشان را داشته باشند.
آنها همه چیز را بررسی می کنند که با اطلاعات موجود در گزارش مالی بازبینی می شوند.
حسابرسان نگاهی تمام عیار به تمام کسب و کار های مختلف که ممیزی می خورند، دارند. آنها زمان زیادی را در محل با مشتریان خود صرف می کنند، گاهی اوقات در هر هفته در دفتر دیگری کار می کنند.
حسابداری همواره مهارتهای زیادی را می طلبد – کارکنان شرکت، با توجه به سوالات و درخواست های حسابرسان، ممکن است احساس عدم راحتی داشته باشند، بنابراین حسابرسان باید بسیار مودب و شخصیت باشند.
 
2.حسابداری مالی
حسابداری مالی چیزی است که شما می توانید به طور سنتی از حسابدار انتظار داشته باشید. حسابداران مالی از روش های خاصی برای تهیه گزارش مالی برای سهامداران و تنظیم کننده ها استفاده می کنند.
حسابداران مالی موقعیت مالی فعلی شرکت را براساس درآمد، هزینه های انجام شده، بدهی ها و نحوه انتقال پول از طریق شرکت ردیابی و ارزیابی می کنند.
آنها ارزش سهام شرکت را نظارت می کنند و اظهار میی دارند که حقوق متعلق به سهامداران است.
آنها برای گزارش های خود از خارج به وسیله افراد خارج از شرکت، مانند سهامداران و سرمایه گذاران بالقوه استفاده می شود.
حسابداری مالی بسیار در مورد فرآیندها و روندها است – هر شرکت دارای فرآیندهای خود و نرم افزار خاص برای نگه داشتن حسابها بطور دقیق است. در شرکت های بزرگتر، این همانند یک خط تولید است که بسیاری از افراد در آن مشارکت دارند. در شرکت های کوچک، یک حسابدار مالی می تواند در تصحیح و بهبود فرآیندهای حسابداری شرکت بسیار مورد توجه قرار گیرد.
 
حسابداری
 
3.حسابداری مدیریت
در برخی موارد، حسابداری مدیریت شبیه به حسابداری مالی است – این در مورد ردیابی موقعیت مالی شرکت و تهیه گزارش است. با این حال، در جایی که حسابداران مالی گزارش هایی را که برای خارج از آن استفاده می شوند ارائه می کنند، حسابداران مدیریت گزارشاتی را برای استفاده داخلی تهیه می کنند.
حسابداران مدیریت اطلاعات مالی را فراهم می کنند تا مدیران تصمیمات کسب و کار را بگیرند – مثلا گزارش هایی در مورد زمینه های کسب و کار سود آور.
آنها اغلب از نمودارها و تکنیک های آماری استفاده می کنند تا داده ها را به گونه ای ارائه دهند که از تصمیم گیری پشتیبانی کند.
در سطوح بالاتر، حسابداران مدیریت می توانند توصیه هایی تجاری از تیم مدیریت ارشد شرکت بگیرند.
حسابداری مدیریت بیشتر اظهارنظر در مورد ارقام است – این در مورد تفسیر روند، پیش بینی و در نظر گرفتن جنبه های غیر مالی و کیفی کسب و کار نیز حايز است.
از آن لذت خواهید برد اگر شما فردی استراتژیک و بلندپرواز هستید و می خواهید به سطوح بالاتر مدیریت برسید.
4.حسابداری مالیاتی
حسابداری مالی با بدهی های مالیاتی سازمان و مالیاتی که باید پرداخت شود سر و کار دارد که شامل تفسیر قوانین مالیاتی پیچیده و مداوم است، و همچنین پرش از طریق تمام حلقه های لازم برای درآمد و گمرک (HMRC).
حسابداران مالیاتی تمام معاملات را بررسی می کنند تا بفهمند که چه میزان مالیات برای یک شرکت پرداخت و محاسبه می شود و چه مقدار مالیات باید پرداخت شود.
آنها سعی می کنند راهی برای کاهش مالیات پرداختی ‍‍‍‍‍‍‍‍ ‍‍‍‍ بیابند التبه در صورت امکان و در چارچوب قانونی.
آنها تمام اشکال لازم برای HMRC را تکمیل کرده و اطمینان حاصل می کنند که مبلغ درست مالیات پرداخت می شود.
حسابداران مالیاتی همچنین می توانند از طرف افراد – به ویژه افراد ثروتمند که مایل به پرداخت صورتحساب های مالیاتی خود هستند – کار کنند.
اگر شما در تفسیر اطلاعات پیچیده و حل مشکلات خوب هستید از آن لذت خواهید برد.
 
 
 
5.حسابداری قانونی
حسابداران قضایی کارآفرینان مالی هستند. درست مانند یک پزشک قانونی که از تست های علمی برای حل جنایات استفاده می کند، حسابداران قانونی از تکنیک های حسابداری استفاده می کنند.
حسابداران قانونی از تجزیه و تحلیل شواهد مالی برای تشخیص تقلب و اختلاس استفاده می کنند.
آنها ممکن است اطلاعاتی را که در سایر پرونده های قانونی مورد استفاده قرار می گیرد، تجزیه و تحلیل کنند.
اگر پرونده به دادگاه برود، بخشی از کار یک حسابرس قانونی این است که نتایج تجزیه و تحلیل خود را به طوری که یک هیئت منصفه بتواند درک کند ارایه دهد. شرکت های بزرگ می توانند یک حسابدار قانونی  برای شناسایی تقلب های  صورت گرفته داشته باشند. اگر شما به قانون علاقه مند هستید و یک رویکرد منطقی و تحلیلی برای حل مسئله ای دارید ازین حسابداری لذت خواهید برد.
انواع مختلفی از حسابداری وجود دارد که از حسابرسی تا تهیه گزارش مالیاتی متغیر است. حسابداران تمایل دارند در یکی از این زمینه ها متخصص باشند
حال با توجه به مطالب فوق الذکر تصمیم با شماست که کدام شاخه از حسابداری بهتر است!