اگر میخواهید عکاس حرفه ای شوید بخوانید

  • 5 آبان , 1397
  • 381 نفر
  • کد خبر 100061
اگر میخواهید عکاس حرفه ای شوید بخوانید
رشته عکاسی
اصلی ترین ویژگی که باید یک عکاس خوب داشته باشد هنر خوب دیدن است. اگر قصد دارید به این رشته وارد شوید حتماً پیش از آن مطمئن شوید که شما هنر خوب دیدن را دارید یک عکاس باید بتواند در یک لحظه تمام ماجرا را تجزیه و تحلیل کند و بهترین عکس ممکن را از صحنه مورد نظر بگیرد.
دانشجويان‌ رشته‌ عكاسي‌ با علوم‌ و فنون‌ مختلفي‌ در زمينه‌ عكاسي‌ آشنا شده‌ و همچنين‌ رشته‌هاي‌ مختلف‌ عكاسي‌ را از قبيل‌ عكاسي‌ خبري‌، تبليغاتي‌، علمي‌، طبيعت‌ و پرتره‌ آموزش‌ مي‌بينند. خلاقیت درون هر فرد متفاوت می باشد . زیرا خلاقیت هر فرد وابسته به میزان دید هنری هر فرد است از دید فرد هنرمند و عکاس ، باید صحنه های بسیار ساده را هم به عنوان فرصتی برای خلق کردن تصاویر شاهکار هنری بشمارد . از دیگر مواردی که عکاس ها همواره باید به ان توجه داشته باشند ، به روز بودن با علم و تکنولوژی است ، فرد عکاس باید توانایی کار کردن با تکنولوژی های روز هم گام و هم جهت با پیشرفت های چشم گیر داشته باشد.
 
دروس پایه ای
ازدروسی می باشد که تشکیل دهنده ی قواعد پایه ای در عکاسی هستند و فرد با مهارت یافتن در دروس پایه ای می تواند به دروس تحصیلی و یا اصلی را مورد مطالعه قرار دهد . چند نمونه از دروس پایه ای عبارت است از:
 1)مبانی هنر های تجسمی
 2)کارگاه طراحی پایه
 3)هندسه مناظر
 4)آشنایی با رشته های هنری
 5)کارگاه های عکاسی رنگی
دروس تخصصی
 افراد متقاضی پس از به پایان رساندن دروس پایه ای باید مهارت های کافی را نیز در دروس تخصصی کسب کنند تا بتوانند به عنوان عکاس با بار علمی بالا از این رشته فارغ التحصیل شوند . دروس اصلی در این رشته عبارتند از:
 1)شیمی عمومی و شیمی عکاسی
 2)فیزیک و ابزار شناسی
 3)تاریخچه عکاسی
4)اشنایی با فیلمبرداری
 5)نورپردازی
 6)فنون عرضه و نمایش عکس
 7)تجربه و تحلیل عکس ( نقد عکس )
8)کارگاه تخصصی عکاسی
 9)بازسازی عکس
 
بازار کار وآینده شغلی این رشته
 رشته عکاسی جزو رشته هایی است که معمولاً در جاهای مختلف به وجود آن نیاز است.امروزه که فناوری اطلاعات رشد زیادی کرده یکی از بخش های مهم آن عکاسی و مربوط به عکس است و به همین منظور نیاز به افرادی که بتوانند تصاویر خلاقانه و گویا تولید کنند به شدت احساس می شود.در حال حاضر نشریات و خبرگزاری های مختلف افرادی را که بتوانند به خوبی عکس های مورد نیاز آن ها را ثبت کنند استخدام می کنند.

در مجتمع فنی تهران دوره های عکاسی به صورت پیشرفته و با ارائه مدرک معتبر برگذار می شود.