انتقال ایمیل به هارددیسک کامپیوتر

  • 21 شهريور , 1397
  • 397 نفر
  • کد خبر 100050
انتقال ایمیل به هارددیسک کامپیوتر

     آیا می دانید که با یک راه بسیار ساده و کاربردی می توانید تمامی محتویات gmail خود را بی کم و کاست در کمتر از  1 دقیقه در سیستم کامپیوتر خود ذخیره کنید؟ ما در مجتمع فنی تهران واحد پیروزی تمامی نکات مربوط به اینترنت را در دوره های ICDL آموزش می دهیم .
    برای خیلی از افراد بخصوص کسانی که از طریق ایمیل فعالیت می کنند و روزانه 100 ها ایمیل ارسال و دریافت می کنند، ممکن است پیش آمده باشد که باکس gmail آنها  پر شود و بخاطر داشتن اطلاعات مهم در ایمیل هایشانف نتوانند انها را حذف کنند. شاید تنها راهی که به ذهنشان رسیده باشد این است که از گزینه print در قسمت setting استفاده کنند و یا از صفحه ایمیل خود اسکرین شات بگیرند. اما این روش ها کاربردی نیستند و در صورتی که بعدا بخواهید به فایلی که در یکی از ایمل هایتان بوده و پاک کرده اید، دسترسی پیدا کنید، دز پرینت یا اسکرین شات ممکن نخواهد بود.

اما نگران نباشید. ما به شما یک راه بسیار ساده و کاربردی را یاد می دهیم که تمامی محتویات gmail خود را بی کم و کاست در کمتر از  1 دقیقه در سیستم کامپیوتر خود ذخیره کنید. تنها چیزی که لازم دارید یک افزونه جستجوگر کروم به نام «Save Emails To PDF» است که به رایگان قابل دانلود بوده و به راحتی بر روی سیستم کامپیوتر نصب می شود.

برای نصب این افزونه کافی است وارد قسمت «Setting» گوگل کروم شده و در قسمت «Extensions» روی گزینه «Get more extensions» کلیک کنید.
سپس در کادر جستجو عبارت «Save Emails To PDF» را وارد کنید. نتیجه در شکل زیر نمایش داده شده است.
افزونه مورد نظر را انتخاب می‌کنیم.

نحوه دانلود ایمیل از gmail به هارد دیسک

برای ذخیره یک ایمیل در هارد دیسک مراحل زیر طی می‌شود:

  1. بر روی دکمه «Save to» کلیک کنید.
  2. گزینه «Save to PDF» را انتخاب کنید.

 

این تمام کاری است که باید انجام دهید. ایمیل شما بلافاصله به هارد دیسک منتقل خواهد شد.

 

 

گزینه «ADD TO CHROME» را انتخاب کنید. در این مرحله با ورود به ایمیل خود افزونه را فعال خواهید کرد.