طراحی لباس را به صورت حرفه ای و استادانه فرابگیرید

  • 26 بهمن , 1396
  • 1125 نفر
  • کد خبر 100045
طراحی لباس را به صورت حرفه ای و استادانه فرابگیرید
غالباً اندازه گیری لباس برای بسیاری از طراحان لباس چالش برانگیز و دردسر ساز است.
در روش مولاژ لباس طراح مستقیماً لباس را توسط پارچه یا کاغذ بر روی مانکن طراحی می کند. طراح در متد مولاژ لباس قادر خواهد بود لباسی که در ذهن می پرورد را بصورت سه بعدی بوسیله پارچه و سوزن روی مانکن فرم دهد تا به طرح دلخواه خود برسد. بسیاری از طراحان لباس مطرح دنیا امروزه از روش مولاژ لباس در طراحی لباس استفاده می کنند.
اگر می خواهید طراحی لباس را به صورت حرفه ای و استادانه دنبال کنید به سه چیز نیاز دارید :
1-  مهارت
2- تمرین
3- هنر
در این مطلب مراحل مختلف مولاژ لباس را برای شما شرح می دهیم. شما در این روش می توانید لباسی طراحی کنید که کاملاً قالب بدن شخص باشد.

مولاژ کلمه ای فرانسوی است که در فارسی به معنای حجم سازی کاربرد دارد
با روش مولاژ در طراحی مد و لباس آشنا شویم
بنابر این این روش به افراد کمک می کند که هر چیزی را که در ذهن خود دارند و یا
از طریق الگوی خطی طرحی را بدون پرو اجرا کند
و در مراحل ابتدایی با استفاده از پارچه متقال و در مراحل پیشرفته تر با استفاده از پارچه
اصلی این طرح دوخته می شود.
مولاژ از جدید ترین روش های طراحی لباس در جهان است به طوری که تمامی طراحان برتر جهان از این روش برای طراحی لباس استفاده می کنند.
 
مجله خبری ایشومر -مولاژ-طراحی-مد-لباس-مجله-خبری-ایشومر-300x164 با روش مولاژ در طراحی مد و لباس آشنا شویم مد و پوشاک هنر  مولاژ مد و پوشاک طراحی مد و لباس با مجله خبری ایشومر در هنر ، طراحی مد و لباس ، مد و پوشاک همراه باشید:
 
در واقع روش مولاژ در دنیای امروزی از رفت و آمد های خسته کننده جلوگیری می کند و افراد با ارائه سایز خود به راحتی و بدون پرو لباس می دوزند.
فردی که قصد یادگیری روش مولاژ را دارد باید علاوه بر تسلط به تکنیک های الگو ودوخت تمامی آیتم های دوخت یک لباس را در نظر بگیرد، پارچه ها را بشناسد و بداند که در واقع چه خطوطی به بهتر دیده شدن افراد کمک می کند.
 
در واقع در روش مولاژ افراد با ارائه سایز خود به راحتی و بدون پرو لباس مورد پسند خود را می دوزند هم چنین در این روش پیچیده ترین طرح ها و یقه های خاص را می توانید بدوزید به طوری که این روش در حال حاضر مرسوم شده است به عنوان مثال تمام افراد معروف دنیا مانکنی که به سایزشان باشد را دارند و طراحان با  روش مولاژ بدون پرو برای آنها لباس طراحی می کنند و به صورت دوخته شده برایشان ارسال می کنند.
 
در روش مولاژ لباس طراح مستقیماً لباس را توسط پارچه یا کاغذ بر روی مانکن طراحی می کند. طراح در متد مولاژ لباس قادر خواهد بود لباسی که در ذهن می پرورد را بصورت سه بعدی بوسیله پارچه و سوزن روی مانکن فرم دهد تا به طرح دلخواه خود برسد. بسیاری از طراحان لباس مطرح دنیا امروزه از روش مولاژ لباس  در طراحی لباس استفاده می کنند.