بازار کار و رشته های مرتبط با مجموعه زبان انگلیسی

  • 9 خرداد , 1396
  • 6112 نفر
  • کد خبر 100027
بازار کار و رشته های مرتبط با مجموعه زبان انگلیسی

بازار کار و رشته های مرتبط با مجموعه زبان انگلیسی

بسیاری از دانشجویان مجتمع فنی پیروزی در رابطه با آینده شغلی زبان و حقوق این رشته سوالاتی دارند .شما با خواندن متن زیر ، به پاسخ های این گونه از پرسش ها آگاهی پیدا میکنید . 
زبان انگلیسی به سه شاخه ادبیات ،مترجمی،آموزش و دبیری تقسیم میشود و امکان ادامه تحصیل تا دکتری برای دو مجموعه آموزش زبان و ادبیات انگلیسی وجود دارد  که خود به شاخه های دیگر نظیر زبان شناسی و..تقسیم میشود .
بطور کل در میان رشته های نظری ، زبان انگلیسی از بازار کار پر رونق و متنوعی برخوردار است .
بازار کار به سه دسته اکادمیک ،تخصصی و  عمومی تقسیم میشود . 
علاقمندان به قسمت اکادمیک میبایست تا مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند تا در یکی از مراکز دانشگاهی مشغول کار شوند .
ادامه تحصیل علاقمندان به بازار کار تخصصی ، تا مقطع ارشد کافی میباشد .این دسته از افراد میتوانند  زبان تخصصی علوم پزشکی، بازرگانی  و غیره را آموزش دهند و  یا ترجمه کنند .همچنین میتوانند با گرفتن مدرک های از قبیل TTC , delta و.. مشغول به آموزش تا سطح آیلس ، توفل و ... شوند .
علاقمندان به بازار کار عمومی میتوانند تحصیلات خود را تا دوره کارشناسی و یا آموزشگاهی معتبر مانند مجتمع فنی پیروزی کامل کنند و با گرفتن آیلس و دوره های آموزشی کوتاه مدت مترجمی ، آموزشی  در شعبه های مختلف مشغول به تدریس  و یا ترجمه سطح متوسط  شوند . 
بدیهی است که میزان حقوق دریافتی شما وابسطه به رزومه ، تجربه ،دانش و  مدرک مرتبط با زبان میباشد .
 
این بازار های کار تنها معطوف به مترجمی و آموزش است . اما با زبان انگلیسی شما قادر خواهید بود که به شغل های دیگر نیز دستیابی پیدا کنید و حتی موفق تر از کسانی باشید که در برای مثال در رشته امور بازرگانی فارغ التحصیل شده اند .
با دانش زبانی خوب قادر خواهید بود در آژانس های هواپیمایی، شرکت های بازرگانی ، حمل و نقل ، موزه ها ، حقوقی و ..به عنوان مشاور استخدام شوید و یا به سهولت مشغول به  کار هایی مانند مهمانداری ، مشاور درسی ، لیدر تور و یا تور گاید و... شوید . همچنین در شرکتهای معتبر مانند شرکت نفت ، به عنوان مترجم و شبکه های مستند کار های نقد و بررسی متون را بر عهده و صد ها مسولیت دیگر را بر عهده بگیرید .
همچنین ترجمه کتاب ها و وارد شدن به حرفه نویسندگی و تئاتر و هنر از مزایای داشتن دانش زبانی است .
بهترین و پر در آمد ترین شغل زبانی ، ترجمه همزمان و ترجمه انگلیسی به فارسی میباشد که از ساعتی حد اقل صد هزار تومان شروع میشود .
 
مجتمع فنی پیروزی با برگزاری دوره های زبان ، آینده شغلی شما در حیطه زبان را تضمین میکند .
 
نویسنده خانم حاجی زاده